Donam si noi pentru Alex?

De obicei nu ma ameste in campanii umanitare pentru ca, atata vreme cat nu cunosc personal cazul, parca nu pot sa indemn lumea sa doneze in necunostinta de cauza. Dar, azi fac o exceptie. De ce? Pentru ca stiu pe cineva care chiar l-a vazut pe baietelul de care o sa va vorbesc.

Asadar, azi vorbim despre Alex. Probabil ati auzit despre el. E un baietel care a fost in locul nepotrivit la momentul nepotrivit. Adica in curtea bunicilor cand le-a explodat masina. A suferit arsuri pe tot corpul, si-a pierdut nasul, urechile si degetele de la maini. In plus pleoapele nu-i mai functioneaza. Nu mai vorbim de par si alte aspecte cum ar fi cel fizic in general.

Nu va pun poze aici (sunt greu de privit), dar daca vreti sa-l vedeti inainte si dupa gasiti informatii si fotografii https://helpalexbotorea.wordpress.com/ si pe pagina de FB de aici.

Doar pentru a-i fi reconstruita fata si degetele are nevoie de vreo 50.000 euro. Operatia se face in Turcia.

Daca vreti sa donati, puteti sa o faceti astfel:

direct in conturile familiei

RO32BTRLRONCRT0295690001 cont lei
RO79BTRLEURCRT0295690001 cont euro
cod swift: BTRLRO22
Banca Transilvania Targu Mures
Botorea Ana Daniela (mama lui Alex)

sau prin intermediul campaniilor „Salveaza o inima” – adica https://salveazaoinima.ro/campaigns/alexandru-botorea/.

Credeti-ma ca si 10 lei / euro conteaza.

Toti cei implicati in campanie va multumim anticipat!

Publicitate

Un gând despre „Donam si noi pentru Alex?

Comentezi?!

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.